Uczestnicy projektu „Aktywizacja Społeczna Na Obszarze Rewitalizowanym w Woźnikach” zapraszają ponownie na warsztaty bębniarskie które poprowadzi Andrzej Kozacki. Twórca warsztatów od wielu lat prowadzi terapię zajęciową za pomocą muzyki afrykańskiej, dzięki której można nauczyć się kontrolować negatywne emocje czy pokonać trudności w uczeniu się.

Od epoki neolitu bębny służyły ludziom do komunikowania się. Dzięki odpowiedniemu tempu uderzeń można było odkryć m. in. wybuch pożaru czy nacierającego wroga, którego można było pokonać hałasem. Rodzaj muzyki wykonywany na tych instrumentach towarzyszył także wszelkiej celebracji czy obrzędom. Muzyce wydobywającej się z bębnów zawsze towarzyszy grupa przechodniów czy obserwujących, którzy nie są w stanie przejść obok niej obojętnie.

Dopasowanie się do rytmu wszystkich bębniarzy w jednym pomieszczeniu jest wyzwaniem, jednakże działa na umysł jak swoisty trening uważności, w którym żadna myśl nie natrafia na przeszkody, tylko dopasowywuje się do nich niczym kot do naczynia.

Chcesz pobębnić z Andrzejem?

Przyjdź 18.12.2021 roku o godzinie 11.00 do MGOK w Woźnikach.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia, prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny (660 300 743).

Jeżeli nie zbierze się wystarczająca liczba chętnych, zajęcia nie odbędą się.

Zdjęcie wyróżniające autorstwa Askar Abayev z Pexels

edit:
zajęcia są przełożone na styczeń