Centrum Integracji Społecznej w Woźnikach – etap II

Rekrutacja

Trwa rekrutacja kandydatek i kandydatów do uczestnictwa w projekcie „Centrum Integracji Społecznej w Woźnikach – etap II”, realizowanego ze środków Unii Europejskiej (EFS+) w ramach działania 7.2. Aktywna Integracja, programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021-2027. 

Biuro CIS znajduje się w Woźnikach przy ul. Koziegłowskiej 2  (czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00-14.00)

Projekt adresowany jest do: osób niepełnosprawnych, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (za wyjątkiem osób pobierających rentę z tytułu niezdolności do pracy), długotrwale bezrobotnych w rozumieniu przepisów o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, uzależnionych od alkoholu, uzależnionych od narkotyków lub innych środków odurzających, chorych psychicznie, w rozumieniu przepisów o ochronie zdrowia psychicznego, a także bezdomnych realizujących indywidualny program wychodzenia z bezdomności, w rozumieniu przepisów o pomocy społecznej, zwalnianych z zakładów karnych, mających trudności w integracji ze środowiskiem, w rozumieniu przepisów o pomocy społecznej, uchodźców realizujących indywidualny program integracji, w rozumieniu przepisów o pomocy społecznej.

Preferowani będą następujący kandydaci / kandydatki:

  • osoby o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, z niepełnosprawnością sprzężoną, z zaburzeniami psychicznymi lub z niepełnosprawnością intelektualną;
  • osoby długotrwale bezrobotne (zarejestrowane w PUP ponad 12 miesięcy);
  • osoby lub rodziny zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym doświadczające wielokrotnego wykluczenia społecznego, rozumianego jako wykluczenie z powodu więcej niż jednej z przesłanek wykluczenia;
  • osoby lub rodziny korzystające z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa;

Uwaga! Do CIS nie mogą przystąpić osoby, które pobierają jedno ze świadczeń: zasiłek dla bezrobotnych, zasiłek lub świadczenie przedemerytalne, emerytura, renta strukturalna, renta z tytułu niezdolności do pracy, nauczycielskie świadczenie kompensacyjne. 

Osoba zainteresowana uczestnictwem w CIS powinna wypełnić (do pobrania na dole strony) i złożyć go lub wysłać na jeden z poniższych adresów:

  • Centrum Intergracji Społecznej w Woźnikach, ul. Koziegłowska 2, 42-289 Woźniki
  • Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Woźnikach, ul. Rynek 6, 42-289 Woźniki
  • Urząd Miejski w Woźnikach, ul. Rynek 11, 42-289 Woźniki

Jeśli dana osoba spełnia kryteria uczestnictwa, zostanie zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną, która rozstrzygnie o kwalifikacji do projektu. Przewiduje się 12-miesięczny okres uczestnictwa w projekcie z zastrzeżeniem jego skrócenia lub przedłużenia maksymalnie o 12 miesięcy.

Do usług aktywnej integracji należą usługi o charakterze społecznym, których celem jest nabycie, przywrócenie lub wzmocnienie kompetencji społecznych, zaradności, samodzielności i aktywności społecznej, oraz zawodowym, których celem jest pomoc w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru lub zmiany zawodu, wyposażenie w kompetencje i kwalifikacje zawodowe oraz umiejętności pożądane na rynku pracy, pomoc w utrzymaniu zatrudnienia.

Wsparcie dla każdego z uczestników/-czek jest udzielane na podstawie indywidualnego planu działania, zaś Uczestnicy/-czki korzystają z usług aktywnej integracji po podpisaniu indywidualnych programów zatrudnienia socjalnego.

Więcej szczegółów na temat zasad rekrutacji i uczestnictwa w CIS znaleźć można w załączonym Regulaminie. Informacje można uzyskać także w biurze Centrum Integracji Społecznej, przy ul. Koziegłowskiej 2 w Woźnikach,  pod numerem tel. 34 3669929, 662663642 lub wysyłając e-mail: cis@wozniki.pl

Opis projektu

Projekt „Centrum Integracji Społecznej w Woźnikach – etap II” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego +, w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Priorytet FESL.07.00-Fundusze Europejskie dla społeczeństwa, Działanie FESL.07.02 Aktywna integracja.

Wartość całkowita projektu: 3 289 272,78 zł

Kwota dofinansowania ogółem: 3 124 809,14 zł

Wkład własny: 164 463,64 zł

Projekt skierowany jest do 66 kobiet i 34 mężczyzn bezrobotnych lub biernych zawodowo, zamieszkujących powiat lubliniecki, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w tym: długotrwale bezrobotnych, osób lub rodzin korzystających ze świadczeń pomocy społecznej, osób z niepełnosprawnościami.

Celem projektu jest przywrócenie zdolności do uzyskania zatrudnienia, wzmocnienie samodzielności życiowej i społecznej, zapobieganie procesom ubóstwa, marginalizacji i wykluczenia społecznego osób z terenu powiatu lublinieckiego, poprzez usługi aktywnej integracji w ramach ścieżki indywidualnej lub usługę reintegracji społeczno-zawodowej w ramach uczestnictwa w CIS, w okresie od 1.8.2024 r. do 30.9.2028 r.

Pliki o pobrania

Lista plików do pobrania:

Formularz rekrutacyjny