Dzięki współpracy Centrum Integracji Społecznej w Woźnikach oraz Urzędu Miejskiego w Woźnikach, uczestnicy CIS odbyli zajęcia integracyjne w dość niecodziennych okolicznościach.

W ramach zajęć, uczestnicy mieli przyjemność brać udział w spektaklu kabaretu Łowcy.B. Twórcy zaprezentowali m. in. skecze „Jaka to melodia” oraz „Anioły” , które spotkały się z entuzjazmem publiczności. Artyści często wchodzili w interakcję z gośćmi, wplatając w wypowiedzi żarty na temat Woźnik. Dzięki takiemu zabiegowi, widzowie utożsamili się jeszcze bardziej z przekazem zawartym w programie kabaretu.

Temat urozmaicenia reintegracji społecznej o sferę kulturalną “przewijał się” już od kilku tygodni. Uczestnicy CIS żywo dyskutowali, jak spędzić grudniowe, które miały odbyć się w obecności uczestników wszystkich pracowni jednocześnie. Mówiono m. in. o wyjeździe do kina czy teatru, jednakże pomysł uczestniczenia w spotkaniu wspólnie z innymi mieszkańcami Gminy Woźniki, najbardziej przypadł do gustu uczestnikom CIS. Tym sposobem wszyscy doszli do konsensusu – wybieramy Kabaret!

Dzięki wydarzeniu uczestnicy mogli odkryć sposób spędzania wolnego czasu, który nie sprzyja popadaniu w uzależnienie. Takie inicjatywy sprzyjają rozmowie na lekkie tematy, relaksowi, ale także głębszej refleksji.

Profilaktycznie, warto regularnie uczęszczać na takowe wydarzenia. Szlachetne zdrowie, w tym i równowaga psychiczna,  to najważniejsza rzecz, jaką mamy w naszym życiu. I warto je należycie pielęgnować.

Zdjęcie wyróżniające autorstwa Min An z Pexels