Zajęcia integracyjne w Centrum Integracji Społecznej w Woźnikach to forma wsparcia psychologicznego i zawodowego (oprócz zajęć w pracowniach CIS), których celem jest pomoc uczestnikom CIS w odnalezieniu się na rynku pracy. Zajęcia grupowe przeplatają się z tymi indywidualnymi, w wyniku czego każdy uczestnik dostaje najlepiej dopasowaną pomoc. Jednakowoż, zajęcia integracyjne to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale także zadbanie o swój wizerunek, który niejednokrotnie ma duże znaczenie w trakcie ubiegania się o pracę.

Dlatego też ostatnie z zajęć reintegracji społecznej dla grupy administracyjno-biurowej poświęcone zostały kwestii odpowiedniej prezentacji, której bazą jest dbałość o siebie.. Gościnnie zajęcia poprowadziła przedstawicielka branży beauty, Dyrektor Biura Regionalnego Oriflame w Częstochowie.

Uczestniczki i uczestnicy mogli zasięgnąć informacji na temat prawidłowej pielęgnacji, jednocześnie na miejscu korzystając z niektórych zabiegów wykonywanych przez panią Danutę. Nauczyli się, że wyrobienie prawidłowych nawyków w pielęgnacji cery, przekłada się na m. in. jej lepsze nawilżenie, witalność czy chroni przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zanieczyszczenia czy promienie UV. Zajęcia zostały przeprowadzone w przyjaznej atmosferze, wśród rozmów na temat tego, jak każdy z zgromadzonych dba o swoją skórę. Nie można zapomnieć, że oprócz specjalistycznej wiedzy na temat branży beauty, uczestnicy również zrelaksowali się, zbierając siły na następne zajęcia w pracowniach CIS.

Zdjęcie wyróżniające autorstwa fauxels z Pexels