29 sierpnia 2022 roku uczestniczki i uczestnicy projektu realizowanego przez Gminę Woźniki ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, odwiedzili Planetarium oraz spędzili czas w Parku Śląskim w Chorzowie. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Aktywna integracja grup zagrożonych, w tym osób niepełnosprawnych i starszych w Gminie Woźniki” 
 
Wyprawa upłynęła w dobrej atmosferze. Uczestnicy projektu odwiedzili wszelkie możliwe zakątki Parku, odkrywając większość jego atrakcji.
 
Wizyta zaczęła się od odwiedzenia Planetarium im. Mikołaja Kopernika. Planetarium powstało w 1955 roku, niedawno przeszło gruntowny remont i jest obecnie jednym z najnowocześniejszych współcześnie parków nauki na świecie. Zwiedzanie rozpoczęło się od obejrzenia seansu „Kometa nad Szwajcarską Doliną”. Później wycieczkowicze odwiedzili wystawę zdjęć kosmosu, a pobyt w Planetarium zakończyli podpatrywaniem zegara słonecznego.
 
https://www.youtube.com/watch?v=8ze4STHdnp4
 
Następnym punktem programu było zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego (Śląskie Zoo). Najmłodsi uczestnicy wyjazdu mieli za zadanie zbieranie pieczątek do legitymacji Odkrywcy Zdobywcy, któremu towarzyszyło poznawanie  wiadomości na temat zwierząt spotkanych w zoo. Ten edukacyjny element wyprawy przysłużył się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
 
Wycieczka była udana, wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni. Aktywna Integracja naprzód!