W ostatnią sobotę wakacji, na „woźnickich błoniach”, czyli zielonym terenie za MGOK Woźniki, odbył się Piknik Rodzinny. Przedsięwzięcie dumnie organizowali uczestnicy projektu „Aktywizacja społeczna na rewitalizowanym obszarze w Woźnikach”, a impreza – jako wydarzenie towarzyszące – uświetniła 31. Dni Ziemi Woźnickiej.

Piknik nie odbyłby się bez intensywnych przygotowań całej grupy uczestników, wspieranych przez  rodziny, znajomych oraz innych mieszkańców Woźnik. Planowanie atrakcji, organizacja zaplecza, rozwieszanie plakatów, promocja w mediach społecznościowych, a na miejscu – rozkładanie namiotów, prowadzenie punktu informacyjnego, „kierowanie ruchem” podczas imprezy – organizatorzy pikniku spotkali się z dużą różnorodnością zadań, którym musieli podołać, by całe wydarzenie zakończyło się sukcesem.

I tak się stało! Atrakcje, które przygotowali uczestnicy były równie zajmujące dla dzieci, jak i dla dorosłych. Spektakl teatralny, który w przystępny dla najmłodszych sposób zachęcał do jedzenia warzyw, mięta w autorskich doniczkach, warsztaty z robienia misiów, stoisko ekologiczne, pogadanki o lokalnej faunie i florze, wybijanie woźnickiej monety połączone z pokazem kowalstwa artystycznego   – każdy mógł wybrać odpowiednią dla siebie aktywność. Do tego wciągające i bardzo urozmaicone animacje Lufcika na korbkę, darmowe dmuchańce, wata cukrowa i popcorn – czego chcieć więcej?

Dla uczestników projektu ważne było zobaczenie mierzalnych efektów swoich działań. Piknik Rodzinny był wydarzeniem, które pokazuje zasięg, z jakim działa projekt CIS, a dla uczestników dowodem, że działając wspólnie, mają moc!

Zabawa była przednia i mamy nadzieję – do zobaczenia! 😊