Po intensywnym tygodniu zajęć w pracowni gospodarczo-porządkowej CIS (likwidacja dzikiego wysypiska śmieci w Psarach, uporządkowanie ronda na obwodnicy Woźnik) i pracowniach zewnętrznych CIS, w piątek 16 lipca 2021 uczestnicy obydwu pracowni spotkali się na warsztatach decoupage i rzeźbienia z gliny. Warsztaty były prowadzone przez dwie słuchaczki CIS, których pracownią zewnętrzną jest MGOK Woźniki. Wydarzenie odbyło się w budynku tej właśnie instytucji kulturalnej.

Każdy z uczestników miał do dyspozycji tuby, butelki, kubeczki, które mógł udekorować wedle własnego pomysłu. Decoupage to technika ozdabiania przedmiotów użytkowych za pomocą  fragmentów papieru czy wzorzystych papierowych serwetek. Po odpowiednim spreparowaniu  lakierem, wzór ma wyglądać niczym dzieło wprawnego artysty plastyka. Pewna grupa uczestników zaś oddała się z pasją rzeźbieniu różnych przedmiotów z gliny. Powstały interesujące odwzorowania przedmiotów czy zwierząt.

Warsztaty odbyły się w myśli terapii zajęciowej, konkretnie arteterapii. Warsztaty nie miały na celu wyłącznie odkrycia nowych talentów uczestników, ale przede wszystkim odkrycie w uczestnikach wewnętrznego świata uczuć i emocji. Otwarcie się na nowe doświadczenia jest bardzo ważne dla słuchaczy CIS, gdyż uczy ich adaptowania się do regularnie zmieniających się czynników środowiskowych. A to szczególnie ważne podczas odnajdywania się na dynamicznym rynku pracy.

Prace uczestników CIS są przedstawione na zdjęciach poniżej.

Włącz się w CIS!